TEL 7/24 : 0532 435 65 23 |

info@bahcelievlercilingiri.com

Oto Anahtar

bahceliecler-cilingiri-oto-anahtarlari-kismet-anahtarOto anahtarı sektörü son zamanlar oldukça gelişme sağladı ne var ki bununla beraber otomobil anahtarları yedeğini, tamirini yapan bilinçli oto anahtarcısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Asanlar oto anahtar olarak istanbul Bahçelievler de uzun yılların verdiği tecrübe ile araç kumandaları ve anahtarları konularında kazandığımız deneyimlerle siz halkımıza hizmete devam ediyoruz. Bahçelievler oto anahtarcı olarak tanınan ve belirli bir konuma sahip olan işletmemiz her geçen gün çıtayı bir üst noktalara taşıyor. Kumanda kabları, immobilizerli oto anahtar kopyalama gibi işlerde profesyonelleşen işletmemiz aynı zamanda garaj, bariyer yada otoparklarımıza girerken kullandığımız garaj kumandası kopyalamada oldukça iyi bir durumda, bu konuyu biraz açacak olursak tercih sebeblermizden biride rolling sisteme sahip kumandaların kodlaması oldukca zordur bu soruna üretilmiş olan akıllı kumandalar sayesinde bu problemi de aşmış durumdayız. İmmobilizer anahtar yapımı konusuna dönecek olursak sık sık karşılaştığımız sorulardan olan immobilizer nedir, ne işe yarar sorularıdır. Kısaca anlatmak gerekirse araç anahtarımızın içerisindeki çip kontaktaki anten sayesinde beyin ile iletişim sağlayarak anahtarı tanıma sistemidir bu hırsızların işlerini zorlaştıran bir sistem olduğu için 1990 sonrası otomobil ve motosikletlerde kullanılmaya başlamıştır. Araç sahiplerine her zaman hatırlattığımız arabanız immobilizer arızası vermeden yada anahtarınız kayıp olmadan yedek anahtar yaptırmalarıdır. Şayet elinizde aracınızı çalıştıracak tek anahtar varsa her an risk altındasınız çünkü yedek anahtar kaybolursa yada immobilizer arızası vermesi durumunda işler oldukça zorlaşacaktır, buna parelel olarakta yedek anahtar çıkartma fiyatı da artacaktır.

Alacağımız küçük tedbirler ile geri dönüşü olmayan büyük arızalardan kurtulabiliriz. Buna bir örnek verecek olursa peugeot citröen opel kumanda kabları çok sık yıpranır ve delinir.Bu yıpranan yerlerden nem yada sıvı girmesi durumunda korozyon oluşur buda kumandanızın bozulmasına neden olur bunu önlemek için mutlaka kumanda kabını en kısa zamanda değiştirmeniz gerekir.Bir diğer konu ise araba sahiblerinin büyük anahtar taşımak istememeleri buna çözüm olarak anahtarlarınızı sustalıya çevirmektir. Ayrı ayrı olan kumanda ve anahtarlarınız birleştirerek tek bir yerde toplanmansına olanak verir. Kimi araba modelleri kartlı sistemleri kullanmayı tecih etmişler renault da megane kart, laguna kart, gibi bu kart tipinde anahtarları kullanırken arka cepte taşımamya dikkat etmeliyiz zira kırılma olasılığı çok yüksek bu gibi durumlarda gösterge de kart okunamadı kart pilini değişitirin hatası çıkar. Pilini değiştirdiğiniz halde yine yazı çıkıyorsa kart arızası olduğunu gösterir.Bunun tamiri mümkündür öncelik pres baskı olduğu için kesilerek açılır arızası giderildikten sonra yeni bir kumanda kabının içerisine koyulur. Özetleyecek olursak hayatımızı kolaylaştıran bu araçların anahtar ve kumandaların yedeği ni yaptırır arızalarını giderirsek bizleri yarı yolda bırakmazlar.

Oto anahtar fiyatları aracın marka model ve yılına göre değişiklik göstermektedir bunun için bizim ile iletişime geçiniz.
Önemli açıklama; oto anahtarları genel olarak ikiye ayrılır birincisi kumandalı bir diğeri ise kumandasızdır her ikisinde de çip vardır uzaktan kumanda mekanizması aracın kapılarını açıp kapamayı çip ise aracın çalınmasına karşı alınmış bir güvenlik önlemidir . bazı müşterilerimiz bu anahtar kumandasız çip yoktur gibi yanlış inanışa sahiplerdir. yani bir anahtar kumandasız diye çipi yoktur anlamına gelmez.Bahçelievler Çilingiri Kısmet Anahtar